Sztućce i naczynia z otrąb

Naczynia z otrąb to ekologiczna alternatywa wobec plastikowych opakowań. Plastikowe pojemniki są nieprzyjazne środowisku, natomiast naczynia z otrębów nie tylko podlegają kompostowaniu, ale również świetnie wyglądają.

Poniżej opowiemy o nich więcej. Zobacz, dlaczego warto zainwestować w sztućce z otrębów i naczynia z otrąb. 

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Naczynia z otrąb w ofercie Horecapak

Naczynia z otrąb w ofercie Horecapak Bydgoszcz to ukłon w stronę środowiska naturalnego i Twoich klientów, dla których działania proekologiczne są ważne.

Naczynia z otrębów, czyli na przykład talerze, zostały wykonane z otrąb pszennych i mają liczne zalety – nie tylko ekologiczne. Są w pełni biodegradowalne i kompostowalne. 

Klienci cenią działania proekologiczne i chętniej zamawiają w lokalach, które oferują naturalne opakowania na wynos. 

Talerze z otrębów występują w naszej ofercie w dwóch wersjach:

  • talerz z otrąb o średnicy 20 cm
  • talerz z otrąb o średnicy 24 cm

Naczynia z otrąb są odporne na działanie wysokiej temperatury. Dzięki temu możesz serwować zarówno zimne jak i ciepłe dania. Posiłki na takim talerzu mogą być odgrzewane w mikrofalówce lub piekarniku bez żadnych negatywnych efektów. 

Sztućce z otrąb – dlaczego warto?

Sztućce z otrąb, obok naczyń z tego samego materiału, są świetnym ekologicznym zastępnikiem plastikowych sztućców oferowanych klientom na wynos. Otręby, podobnie jak papier, są alternatywą dla obciążających środowisko plastikowych akcesoriów.

Podczas sprzedaży zamówień na wynos lub z dowozem, ale również w trakcie realizacji imprez plenerowych i wysyłki cateringu zużywa się mnóstwo naczyń i sztućców. Dlatego warto wymienić nieekologiczne rozwiązania na te, które wspierają planetę.

Wykorzystanie ekologicznych sztućców jest samo w sobie wielkim krokiem proekologicznym. Wystarczy zwrócić uwagę na to, ile śmieci generują imprezy masowe z zaopatrzeniem gastronomicznym.  

Sztućce z masy z otrąb również nadają się do kompostowania i są w pełni biodegradowalne.

Sztućce z otrębów i naczynia z otrębów BIOTREM

Masa, z której wykonano sztućce z otrębów i naczynia z otrębów, to mieszanka otrębów pszennych i tworzywa PLA. PLA to poliester wykonany z odnawialnych surowców. Jest biodegradowalnym materiałem. 

Gdzie wykorzystuje się naczynia z otrąb?

  • Podczas wydawania zamówień na wynos w restauracjach.
  • Sztućce i naczynia z otrąb mogą być dołączone do posiłków dostarczanych pod adres klienta.
  • Firmy cateringowe mogą wykorzystać naczynia z otrębów w trakcie imprez plenerowych.

Oferowane przez nas akcesoria to naczynia z otrąb BIOTREM. Marka BIOTREM wykorzystuje nieinwazyjny dla środowiska proces produkcji naczyń, który jest dużo korzystniejszy dla środowiska, niż produkcja plastikowych, a nawet papierowych naczyń i sztućców. Do produkcji wykorzystuje się śladowe ilości wody. 

Technologia BIOTREM opiera się na wykorzystywaniu odpadów powstałych podczas produkcji mąki. Dzięki nim, w połączeniu z masą PLA, powstają solidne i ekologiczne naczynia. 

Zamów naczynia z otrąb i sztućce z otrąb z Horecapak i wskocz na jeszcze wyższy poziom świadomości ekologicznej! W razie pytań wykorzystaj nasz formularz kontaktowy